Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuální počasí

Počasí dnes:

16. 12. 2019

zata

Bude oblačno až zataženo. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Aktuální teplota

16.12.2019 10:35

Aktuální teplota:

4,5 °C

Vlhkost:

88 %

Rosný bod:

2,7 °C

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 4
DNES: 49
TÝDEN: 49
CELKEM: 784386

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Lucie Černá - badminton

V naší obci žije Lucie Černá. Je to 21ti letá dívka závodně hrající badminton. V současnosti je trojnásobnou mistryní ČR.

Lucie Černá

Jmenuji se Lucie Černá, bydlím v Hořicích na Šumavě a je mi 21 let. Studovala jsem na Střední škole zdravotnické oboru sociální činnost pro etnické menšiny. A úspěšně jsem odmaturovala.

 Lucie Černá trojnásobná mistrine ČR

Badminton hraji od 7 let. Zpočátku jsem svůj volný čas nevěnovala pouze badmintonu, ale dělila ho i mezi další aktivity. Hrála jsem tenis, fotbal, volejbal, lyžovala, bruslila a chodila také na gymnastiku a na „sportovky“, kde jsem hrála basketbal a získávala tak všeobecné sportovní základy. Badmintonu jsem ale postupně začínala věnovat více a více času a v současné době je to můj program číslo jedna.

Trénuji pod vedením Radka Votavi. Od roku 2006 jsem se rozhodla věnovat sportu vrcholově a za tu dobu jsem dosáhla těchto úspěchů: jsem několikanásobná mistryně ČR do 17 a 19 let ve dvouhře, čtyřhře a smíšené čtyřhře a dvojnásobná mistryně v dospělých ve čtyřhře s Hankou Milisovou a dvojnásobná vícemistryně ve dvouhře. Byla jsem 9. na mistrovství Evropy do 19 let a 17. na mistrovství světa do 19 let.

Badminton je sport, ve kterém se používá raketa a hraje se výhradně v halách. Badminton je nejrychlejším raketovým sportem. Hráč musí mít postřeh a výbornou kondici. Badminton mě baví, protože je to úžasný sport, který zahrnuje spoustu dovedností. Důležitá je zde technika, rychlost, postřeh, obratnost, ale také vytrvalost a síla. Je to individuální sport a to mi plně vyhovuje.

www.lucie-cerna.cz

Lucka na You Tube

Badminton revue 16

Badminton revue 20

Badminton revue 22