Hořice na Šumavě
městys Hořice na Šumavě
Vytisknout

Lucie Černá - badminton

V naší obci žije Lucie Černá. Je to 21ti letá dívka závodně hrající badminton. V současnosti je trojnásobnou mistryní ČR.

Lucie Černá

Jmenuji se Lucie Černá, bydlím v Hořicích na Šumavě a je mi 21 let. Studovala jsem na Střední škole zdravotnické oboru sociální činnost pro etnické menšiny. A úspěšně jsem odmaturovala.

 Lucie Černá trojnásobná mistrine ČR

Badminton hraji od 7 let. Zpočátku jsem svůj volný čas nevěnovala pouze badmintonu, ale dělila ho i mezi další aktivity. Hrála jsem tenis, fotbal, volejbal, lyžovala, bruslila a chodila také na gymnastiku a na „sportovky“, kde jsem hrála basketbal a získávala tak všeobecné sportovní základy. Badmintonu jsem ale postupně začínala věnovat více a více času a v současné době je to můj program číslo jedna.

Trénuji pod vedením Radka Votavi. Od roku 2006 jsem se rozhodla věnovat sportu vrcholově a za tu dobu jsem dosáhla těchto úspěchů: jsem několikanásobná mistryně ČR do 17 a 19 let ve dvouhře, čtyřhře a smíšené čtyřhře a dvojnásobná mistryně v dospělých ve čtyřhře s Hankou Milisovou a dvojnásobná vícemistryně ve dvouhře. Byla jsem 9. na mistrovství Evropy do 19 let a 17. na mistrovství světa do 19 let.

Badminton je sport, ve kterém se používá raketa a hraje se výhradně v halách. Badminton je nejrychlejším raketovým sportem. Hráč musí mít postřeh a výbornou kondici. Badminton mě baví, protože je to úžasný sport, který zahrnuje spoustu dovedností. Důležitá je zde technika, rychlost, postřeh, obratnost, ale také vytrvalost a síla. Je to individuální sport a to mi plně vyhovuje.

www.lucie-cerna.cz


Lucka na You Tube

Badminton revue 16

Badminton revue 20

Badminton revue 22

 

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Aktuální počasí

Počasí dnes:

13. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Jízdní řády

Aktuální teplota

13.4.2021 20:28

Aktuální teplota:

1,5 °C

Vlhkost:

78,6 %

Rosný bod:

-1,8 °C

GObec Hořice na Šumavě

GObec

Geoportál GEPRO

Mapové podklady správního území městyse Hořice na Šumavě s možností vyhledávání jednotlivých parcel, měření vzdáleností a ploch.

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 3
DNES: 162
TÝDEN: 370
CELKEM: 931135

Mobilní aplikace

  • přehled aktualit
  • nově vložené zprávy
  • upozornění na akce
  • fotografie a dokumenty

applestore googleplay